fbpx

таг: 1961

Вујовиќ: Целиот тим потфрли на овој меч

0
 Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 на домашен терен како фаворит загуби од Монпеље и го доживеа првиот пораз во ЛШ. По дуелот...

Монпелје го разби Вардар и му го нанесе првиот пораз во...

0
Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 по перфектниот старт на Лигата на шампионите се сопна во дуелот со француски Монпелје (25-31) во рамки на...

Кудуз се враќа во тимот: Вујовиќ за Монпелје го има цел...

0
Денес во 20:45 часот Вардар 1961 ќе се сретне со француски Мопелје во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите. Тренерот Вујовиќ...

Листа на стрелци во ЛШ, дури тројца вардарци со ист број...

0
Ракометарите на Вардар 1961 отворија одлично на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите. По нерешениот резултат кај Елверум, вардарци ги добија...

ОФИЦИЈАЛНО: Французинот Жереми Тото го засили Вардар

0
Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 ги засили редовите за следната сезона со францускиот интернационалец Жереми Тото. Дваесет и деветгодишниот француски ракометар игра...

Дибиров пред мечот со Елверум: Време е да се вратиме на...

0
Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 утре на домашен терен го пречекува норвешки Елверум во обид да ја...

Вардар против Елверум, двата меча во Скопје

0
Двата натпревари меѓу Вардар 1961 и Елверум во рамките од ЕХФ лигата на шампионите ќе се играат...

Ново одложување, ПСЖ-Вардар нема да се игра

0
Натпреварот меѓу ПСЖ и Вардар 1961 закажан за 9 февруари 2021 е одложен и ќе се игра...

Алушовски: Нексе е добра проверка да видиме колку Вардар напредуваше

0
За Вардар 1961 годината почна со победа против српската Војводина во СЕХА Газпром лигата, а денеска во Скопје ќе има нов дуел...

Мишевски: Реално нема со што да нè изненади Нексе!

0
Вардар 1961 утре го очекува нов натпревар од СЕХА Газпром лигата, од 20.15 часот во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје ќе...