fbpx
2 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: 1892

Како изгледаа првите кошаркарски правила

0
Во 1892. година, Џејмс Нејсмит ги објави првите 13. правила со што кошарката започна да го добива обликот кој во денешно време е...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
2 ° C
2 °
2 °
93 %
0.4kmh
0 %
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °

Последни објави