таг: 129113

Денвер гo победи Хјустон, Оклахома поразенa од Њу Орлеанс

0
Денвер Нагетс ги победија Хјустон Рокетс со 129:113, додека Оклахома Сити Тандер беа поразени од Њу Орлеанс Пеликанс со 105:101 во синоќешните дуели...