таг: 111101

Дончиќ си постави за цел НБА титула со Далас

0
Екипата на Далас триумфираше над Јута со 111:101 во првиот претсезонски натпревар, предводен од Словенецот Лука Дончиќ со 19 поени, шест скокови и...