таг: Џошуа

Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, конечно ќе се борат во септември?

0
Британските боксери Ентони Џошуа и Тајсон Фјури влегоа во преговори за борба која треба да...

Џошуа Кимих најдобар фудбалер на Германија за 2021 година

0
Играчот од средниот ред на Баерн Минхен, Џошуа Кимих е најдобар фудбалер во репрезентацијата на Германија за 2021 година во изборот на навивачите....

„Никогаш не сум видел некој да јаде како Халанд, тој е...

0
Напаѓачот на Ватфорд, Џошуа Кинг вели дека неговиот сонародник Ерлинг Холанд (21) е многу фин дечко. Младиот Холанѓанец постигна 70 гола за...

Кимих не сака да се вакцинира, Баерн Минхен го казни 800.000...

0
Германскиот фудбалер Џошуа Кимих буквално е во невоља. Играчот на Баерн е во изолација затоа што бил во контакт со лице заразено од...

Неодамна се посрамоти, па Баерн го испрати на нова позајмица (ВИДЕО)

0
Џошуа Зиркзи уредно се посрамоти пред десет дена на пријателскиот натпревар помеѓу Баерн и Ајакс. Тогаш коментаторот на ТВ -емисијата на...