таг: Џенова

Мурињо: Рома е мала во очите на моќните

0
Екипата на Рома не успеа да ја совлада Џенова (0-0) во денешниот меч од 24. коло од Серија А, што предизвика револт кај...

Шевченко: Ако Џенова остане во Серија А, тоа ќе биде како...

0
Тренерот на Џенова, Андриј Шевченко, по поразот од Рома (0:2) во 13. коло, рече дека опстанок во Серија А за неговиот тим би...

Една слика, милион зборови – Пандев и Шевченко заедно на првиот...

0
Новиот тренер на фудбалскиот клуб Џенова Андриј Шевченко, беше сликан до македонската фудбалска легенда Горан Пандев. Украинецот остави длабока трага во Милан...

ВИДЕО: ВАР му поништи гол на Горан Пандев, ама Џенова сепак...

0
Џенова славеше со 2:0 против Специја и чекори кон сигурен опстанок во лигата. Головите ги постигнаа Скамака...

ВИДЕО: Како на мал фудбал, мајсторија на Пандев и нов гол

0
Џенова води со 1:0 против Удинезе, а стрелец на голот е нашиот Горан Пандев. Мајсторски, како во...

ВИДЕО: Триумф за Пандев и Џенова, Наполи даде експресен гол па...

0
Екипата на Џенова ја оствари втората победа во последните три меча во Серија А, овој пат славеше со 1:0 против Калјари. Човек...