таг: Јошко

Сепак Мегваер останува најскапиот дефанзивец во Премиер Лигата

0
Јошко Гвардиол се сели од Лајпциг во Манчестер Сити. По долги преговори се беше договорено...

Јошко Гвардиол, денеска потпишува за Манчестер Сити?!

0
Долго се чека на трансферот на Јошко Гвардиол од Лајпциг во Манчестер Сити. „Билд“ ја...

Гвардиол во Манчестер Сити за 100 милиони евра

0
Хрватскиот репрезентативец Јошко Гвардиол е нов играч на Манчестер Сити. Лајпциг и Манчестер Сити конечно...

Tренерот на германскиот тим откри каде ќе игра Гвардиол следната сезона

0
Стоперот на Лајпциг, Јошко Гвардиол, одигра одличен меч против Манчестер Сити во првиот осминафинален натпревар од Лигата...

Јошко Гвардиол, реши да остане во Лајпциг

0
Лајпциг не планира разделба со хрватскиот репрезентативец Јошко Гвардиол. Младиот дефанзивец, беше еден од најдобрите играчи на...

Јошко Миленкоски е назначен за селектор на селекцијата на Црна Гора

0
Македонскиот одбојкарски тренер, Јошко Миленкоски е нов селектор на репрезентацијата на Црна Гора. Управниот одбор на одбојкарската федерација на Црна Гора на денешната...