fbpx

таг: Јошко

Јошко Миленкоски е назначен за селектор на селекцијата на Црна Гора

0
Македонскиот одбојкарски тренер, Јошко Миленкоски е нов селектор на репрезентацијата на Црна Гора. Управниот одбор на одбојкарската федерација на Црна Гора на денешната...