таг: Јирген

Јирген Клоп: Ќе бидеме активни на трансфер пазарот

0
Јирген Клоп потврди дека во летниот преоден рок ќе се случи поголем ремонт во тимот...

Клоп: Дојдовме по победата и точно покажавме што сакаме

0
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, го пофали настапот на неговиот тим против Лидс. „Црвените“ забележаа...

Јирген Клоп очекува возвратен подарок од Карло Анчелоти

0
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп открива дека му дал подарок на Карло Анчелоти пред минатогодишното финале на...

Јирген Клоп сака промени и нов спортски директор

0
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп сака нов спортски директор во Ливерпул. Според „Football Insider“, тренерот се надева...

Клоп сака да го донесе Eлиф Елмас во Ливерпул

0
Јирген Клоп, менаџерот на Ливерпул, имал желба да го донесе на „Енфилд“, македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, пишуваат...

Клоп си призна: Не сме во трка за титулата

0
Таа сезона Ливерпул ја заврши како седми, а Јирген Клоп после дуелот со Арсенал призна дека неговиот...

Фабио Карваљо мета на големите фудбалски гиганти

0
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп верува дека во летниот преоден рок ќе успее да го донесе 19 годишниот играч на Фулам на „Енфилд“....

Клоп: Сакам некој од играчите на Ливерпул да го освои Африканскиот...

0
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп им даде поддршка на фудбалерите од неговиот тим кој настапуваат на Купот на нации во Африка –...

Клоп за поразот од Лестер: Тоа беше многу чуден натпревар

0
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Лестер (0:1) во 20. коло од Премиер лигата, призна дека противникот го заслужил овој резултат....

Клоп: Мора да играме на 26 и 28 декември – ова...

0
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, изрази незадоволство од распоредот на натпреварите на тимот за време на Божиќ. – Немам никакви проблеми со...