таг: Шушња

Нови двајца ракометари во Хрватска позитивни на Ковид-19

0
Давид Мандиќ е суспендиран на еден натпревар додека Леон Шушња и Ловре Михиќ отпаднаа поради позитивни тестови на Ковид-19 во хрватската ракометна репрезентација....