fbpx

таг: Штутгарт

Адеми има понуда од германскиот прволигаш Штутгарт

0
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми има понуда од германскиот прволигаш Штутгарт и сака да се пресели во Бундеслигата,...

Пешевски одличен! Нов триумф на Штутгарт во Бундеслигата

0
Штутгарт вечерва славеше против Балинген со 27-23 и така се искачи на 11. место на табелата. Македонскиот...