таг: Шпрем

Вујовиќ како ракометар беше неверојатен, но како тренер е нула

0
Поранешниот хрватски репрезентативец Горан Шпрем нема добро мислење за тренерските квалитети на Веселин Вујовиќ. Поранешниот тренер на Вардар и миленик...