таг: ШК

ШК Алкалоид горди на поранешниот член, Лирен Динг стана новиот светски...

0
Шаховскиот велемајстор Лирен Динг создаде историја со ШК Алкалоид во 2016 година, кога го предводеше најтрофејниот клуб во Македонија до шампионската титула на...