fbpx

таг: Шкупи

Прва македонска фудбалска лига, 16 коло-резултати

0
Силекс 1-2 Струга Трим Лум Advertisements Победа 0–6 ФК Шкупи...

Шкупи против Скопје, на градскиот стадион во Кичево

0
Екипата на Шкупи, доби казна од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) и „Чаир“ е суспендиран поради инцидентите...

ФК Шкупи: Извинување за вистинските навивачи

0
Актуелниот шампион на Македонија, тимот на Шкупи, по вчерашниот инцидент на Чаир и прекинат натпревар против Шкендија...

Шкендија во полуфинале на Купот, со службени 3-0

0
На вонредна седница по повод инцидентот на денешниот натпревар Шкупи – Шкендија од 1/4 финалето од Купот...

Натпреварот Шкупи-Шкендија во прекин, навивачите влегоа на теренот

0
Натпреварот меѓу Шкупи и Шкендија Тетово е во прекин. По постигнатиот гол на Шкендија, дел од скопските...

Седлоски: Шамрок ги казни сите наши грешки

0
Македонскиот првак Шкупи загуби од Шамрок Роверс и на реваншот во Скопје и е елиминиран од Лигата...

Седлоски пред реваншот со Шамрок: Мораме да победиме

0
Фудбалерите на Шкупи, утре ќе го пречекаат Шамрок роверс, во реванш натпреварот од третата квалификациска рунда за...

ФК Шкупи ги заврши натпреварувањата во Лигата на шампионите

0
Македонскиот фудбалски шампион ФК Шкупи претрпе пораз од 0-1 на домашен терен од Динамо Загреб и ги...

Утре реванш ФК Шкупи-Динамо Загреб

0
Екипата на ФК Шкупи утре ќе го одигра реваншот од второто коло во Лигата на шампионите, каде...

ФК Шкупи, го изненади Динамо во Загреб

0
Нерешениот резултат 2-2, кој тимот на ФК Шкупи го постигна на теренот на Динамо Загреб, во рамките на Лигата на шампионите, беше главна...