fbpx

таг: Шкендија

Прва македонска фудбалска лига, 16 коло-резултати

0
Силекс 1-2 Струга Трим Лум Advertisements Победа 0–6 ФК Шкупи...

Натпреварот Шкупи-Шкендија во прекин, навивачите влегоа на теренот

0
Натпреварот меѓу Шкупи и Шкендија Тетово е во прекин. По постигнатиот гол на Шкендија, дел од скопските...

Шкендија и Струга Трим Лум, одиграа нерешено во Тетово и Скопје

0
Без никакво бодовно поместување меѓу Струга ТЛ и Шкендија на врвот од табелата по 14. коло во Првата македонска фудбалска лига, откако двете...

Нафиу го надмина проблемите со повредата и се врати во стројот...

0
Валмир Нафиу се врати во стројот на Шкендија и тренира со пол интензитен. По 25 дена пауза...

ФК Шкупи и Шкендија ги одржаа првите средби од третото коло...

0
Екипата на Шкендија со реми 1-1 против екипата на АИК го заврши првиот предизвик од третото коло на Конференциската лига во Стокхолм. Реми...

На Шкендија ѝ се закануваат големи казни поради инцидентите во Тетово

0
Шкендија во наредните денови ќе се соочи со тешка казна од Фудбалската федерација на Македонија, по инцидентите...

ФК Шкендија со казна од 2 до 10 натпревари суспензија на...

0
Екипата на Шкендија во наредните денови ќе се соочи со жестока казна од Фудбалската федерација на Македонија,...

Клинсман Цаке: Посакуваме и трета победа во низа

0
Екипата на Шкендија, в недела, ќе се соочи со Академија Пандев, во дербито од 21. Коло од...

Шкендија потпиша 5 годишен договор со Рамадани

0
Екипата на Шкендија потпиша петгодишен професионален договор со својот млад и талентиран фудбалер Решат Рамадани, кој има...

ПМФЛ: Шкупи го совлада Скопје, Шкендија подобра од Пелистер

0
Убедлива победа на Шкупи против Скопје, како и победа на Шкендија против Пелистер и четири реми натпревари, го одбележаа 16-тото коло во Првата...