fbpx

таг: Ширер

Ширер: Во Сити и Ливерпул би давал по 45 голови

0
Алан Ширер е еден од фудбалските асови кој остави голема трага на островот играјќи за Саутемптон, Блекбурн и Њукасл Јунајтед. Тој едноставно...