fbpx

таг: Шик

Шик: Одлично чувство! Никој не очекуваше да стигнеме до четвртфиналето

0
Чешкиот напаѓач Патрик Шик блескаше по триумфот над Холандија и пласманот во четвртфиналето на Европското првенство. Чесите славеа над фаворизираниот ривал...