таг: Шефилд

Шефилд Венсдеј со епски пресврт, се пласира во финалето на плеј-офот

0
Фудбалерите на Шефилд Венсдеј во нестварен натпревар изборија пласман во финалето на плеј-офот во Лига...

Шефилд Јунајтед стигна до Премиер Лига, но сега сопственикот го стави...

0
Фудбалерите на Шефилд Јунајтед изборија пласман во Премиер лигата, но нивниот сопственик, принцот Абдула бин...

Сензација на „Олд трафорд“, фенерџијата го сруши Јунајтед

0
Фудбалерите на Шефилд јунајтед го приредија најголемото изненадување во 20. коло од Премиер лигата со победата над Манчестер јунајтед и тоа на...