fbpx

таг: Шерпан

Прва жртва на релито Дакар, француски мотоциклист почина на пат кон...

0
Францускиот мотоциклист Пјер Шерпан кој во седмата етапа на релито Дакар доживеа тешка несреќа, почина за време на транспортирањето од болницата во...