fbpx

таг: Швеѓанката

ЗОИ: Сара Хектор победничка во женскиот велеслалом

0
Швеѓанката Сара Хектор го освои златниот медал во дисциплината велеслалом на Зимските олимписки игриво Пекинг. Хектор до триумфот дојде со вкупен резултат 1:55.69...

Сара Хектор најбрза на велеслаломот во Кронплац

0
Швеѓанката Сара Хектор е победничка на велеслаломот што се возеше во Кронплац. Таа до третиот триумф сезонава стигна со 15 стотинки подобро вкупно...