fbpx

таг: Швајцарците

Египет славеше против Русите, Швајцарија го изненади Исланд!

0
Швајцарците (кои на ова Светско првенство беа втора замена после Македонија) во групата „3“ забележаа голема победа остварена над Исланд (20:18). Во...