таг: Шахтјор

(ФОТО) Еве како ќе изгледа спектакуларната внатрешност на „Сантијаго Бернабеу“

0
„Марка“ во пресрет на вечерашниот натпревар меѓу Реал Мадрид и Шахтјор објави нови детали поврзани за реконструкцијата на „Сантијаго Бернабеу“. Реал во...

Кој ако не тој? – Карим Бензема е стрелец на „1000“...

0
Реал Мадрид има предност од 1-0 против Шахтјор во мечот од 4. коло во Лигата на шампионите. Предност за „кралевите“ во 14. минута...

Пауло Фонсека кандидат за клупата на Њукасл

0
Пауло Фонсека, некогашниот тренер на Рома и Шахтјор, кандидат е да седне на клупата на Њукасл доколку Стив Брус добие отказ. Во...