fbpx

таг: Шафхаузен

Граџан: Ниту еден натпревар не се препушта на случајот

0
Со ремито во Шафхаузен и победата во Атина, Еурофарм Пелистер го скрши малерот на гостувањата и растеретен патува кај лидерот во групата во...

Прв европски бод и реми на РК Еурофарм Пелистер во Шафхаузен...

0
Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва во Шафхаузен го освоија првиот бод во рамки на групата „Д“ од ЕХФ-ракометната лига, откако одиграа нерешено 28:28...