fbpx

таг: шампионската

Реал Мадрид го договорил Мбапе, ама и уште две екстра засилувања

0
Реал Мадрид е пред освојување на шампионската титула во Ла Лига, а претседателот Флорентино Перез наголемо работи...

Бразилецот Квен да Силва Инасио ново засилување на Шкупи

0
Претендентот за шампионската титула во македонското фудбалско првенство Шкупи потпиша двегодишен договор со бразилскиот играч за врска Квен да Силва Инасио и соопшти...

Пол позицијата во Абу Даби за Ферстапен

0
Директните конкуренти за шампионската титула во формула 1, Макс Фестапен и Луис Хамилтон утрешната трка за Големата награда на Абу Даби ќе ја...

Тајсон Фјури ќе ја брани титулата против Дилиен Вајт

0
На Тајсон Фјури му е наредено да ја брани шампионската титула во тешка категорија против Дилиен Вајт во пролетта 2022 година. ...

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес

0
Фудбалерите на Палмеирас ја одбранија шампионската титула во Јужна Америка, откако синоќа во „бразилското финале“ во Монтевидео го совладаа Фламенго по продолженија со...

Интер планира да го доведе Лука Јовиќ

0
Интер и без двајцата најдобри играчи од шампионската сезона, Ромелу Лукаку и Ашраф Хакими, котира високо на табелата. По седум рунди, Интер, се...

ВИДЕО: Гвардиола и Манчестер Сити пред промоција на шампиони на Англија

0
Фудбалерите на Манчестер сити се приближија на чекор до освојување на шампионската титула во Англија со гостинскиот триумф попладнево во Лондон над Кристал палас со 2:0...