таг: шампионот

Ал-Хилал решен да го добие потписот на Нејмар

0
Ал-Хилал, шампионот на Саудиска Арабија, доби „корпа“ од Лионел Меси, но нема намера да застане...

Струга Трим Љум траба да ја оправда улогата на фаворит против...

0
По слободниот викенд, лидерот во шампионот, Струга Трим Љум им се враќа на домашните обврски и ја продолжува битката за историската титула. Момците...

Стопирана продажбата на фудбалски влезници во Италија поради коронавирусот

0
Неколку италијански фудбалски екипи, меѓу кои и шампионот Интер, како и Јувентус, прекинаа со продажба на влезници за своите следни домашни натпревари, бидејќи...

НБА: Антетокумпо излезе од карантин

0
Најдобриот кошаркар на шампионот Милвоки, Јанис Антетокумпо, излезе од безбедносниот и здравствен протокол што го пропишува НБА лигата и ќе може да настапи...

Демаркус Казинс потпиша за Милвоки Бакс

0
Шампионот во НБА лигата Милвоки Бакс се засили на центарската позиција со Демаркус Казинс. Искусниот кошаркар доаѓа за да помогне во обидот...

Проблеми за Формула 1: Потврден нов случај на коронавирус!

0
После Ф1 шампионот, Луис Хамилтон, уште еден случај на коронавирус е потврден во „најбрзиот циркус на светот“. Возачот на Мекларен, Ландо Норис...