таг: шампионка

Меклафлин-Леврон го пропушта Светското првенство во атлетика

0
Олимписката и светска шампионка на 400 метри со пречки Сидни Меклафлин-Леврон ќе го пропушти Светското...

Ема Радукану избрана за спортска личност на годината на „Би-Би-Си“

0
Тинејџерската шампионка на УС Опен, Ема Радукану, е избрана за спортска личност на годината на „Би-Би-Си“ за 2021 година. Радукану, која тогаш...

Серена Вилијамс го откажа настапот на Австралија Опен

0
Седумкратната тениска шампионка во сингл за жени, Серена Вилијамс, нема да се натпреварува на Отвореното тениско првенство во Мелбурн во јануари „по совет...

ВИДЕО:Неверојатна промена на Ронда Роузи, од страв и трепет во октагонот...

0
Поранешната шампионка во УФЦ, Ронда Роузи ја заврши кариерата во 2016 година. По двата тешки порази во низа, првиот од...