таг: шампиони

УЕФА го одложи мечот меѓу АЕК и Динамо Загреб

0
Натпреварот од третото квалификациско коло во Лигата на шампиони (ЛШ) меѓу АЕК и Динамо Загреб...

Почна новата сезона, oдржана првата ждрепка во ЛШ

0
Во седиштето на УЕФА во Нион, четирите шампиони на земјите со најлош национален коефициент за оваа сезона ги дознаа своите први ривали во...

Ракометарите заглавени во Франкфурт, одложен е натпреварот во Порто

0
Натпреварот од 12. коло од групата А на ракометната Лига на шампиони меѓу Порто и ППД Загреб,...

Hов дебакл на Вориорс, Сијакам го победи Њујорк

0
Лош натпревар одиграа актуелните шампиони Голден Стејт вориорс. Во Бруклин, Нетс славеа со 143:113. Вориорс имаат големи проблеми со повредени играчи, во отсуство...

Рекордна посета за женското „Ел класико“ во Лигата на шампиони

0
Четвртфиналниот дуел во Лигата на шампиони меѓу Барселона и Реал Мадрид што во март ќе се одигра на „Камп Ноу“ ќе донесе рекордна...

ЛШ: Натпреварот Баерн- Барселона без публика

0
Дуелот во рамки на Лигата на шампиони (ЛШ) меѓу Баерн Минхен и Барселона ќе се одигра идната недела без присуство на публика поради...

Фантастична вечер за Антетокумпо во НБА лигата

0
Актуелните НБА шампиони, кошаркарите на Милвоки, забележаа домашна победа над Орландо со 117-108, предводени од незапирливиот Јанис Антетокумпо, кој постигна 32 поени, додавајќи...

Кошаркарите на Милвоки на 8 ноември на прием во Белата куќа

0
Актуелните шампиони во НБА лигата, кошаркарите на Милвоки, на 8 ноември ќе бидат примени од претседателот Џозеф Бајден во Белата куќа. Милвоки,...

ЛШ: Моќниот Манчестер Сити и уедливиот Спортинг Лисабон

0
Вечерва стартуваше 3. коло од фудбалската Лига на шампиони, а љубителите на фудбалот видоа 11 погодоци на два меча. Клуб Бриж вечерва...

Лазаров: На ова СП не се претставивме достоинствено, треба да се...

0
Седум светски шампиони со македонската сениорска репрезентација, Кирил Лазаров кој е блиску до самиот крај на својата кариера како професионален ракометар полека...