fbpx

таг: шампионите

Директорот на Баерн уверува дека ѕвездата на тимот нема да си...

0
Баерн Минхен има многу добра сезона и во Лигата на шампионите и во Бундес лигата. Во Европа...

Во Нион, Швајцарија беше извлечена ждрепката за трите конкуренции од натпреварувањата...

0
Во 1/8 финалето од Лигата на шампионите ќе имаме два големи предизвика. Едниот ќе биде реприза на последното финале во Париз, кога се...

Супер осминафинале: Ливерпул-Реал и ПСЖ – Баерн

0
Европскиот првак Реал Мадрид во осминафиналето од Лигата на шампионите ќе игра против Ливерпул во реприза на...

Ждрепката за осминафиналето, Баерн против ПСЖ или Ливерпул

0
Ждрепката за осминафиналето на Лигата на шампионите ќе се одржи на 7. ноември во седиштето на УЕФА во Нион. Победниците од групите ќе...

Баерн подобар од Викторија Плзен

0
Баерн Минхен ја победи Викторија Плзен во Лигата на шампионите со 5-0 и постави нов рекорд. Баварскиот...

Спектакл на „Џузепе Меаца“: Интер – Барселона

0
По репрезентативната пауза се враќа Лигата на шампионите. Вечерва ќе се одиграат натпреварите од третото коло, во групите А, Б, Ц и Д....

Нов рекорд на Лионел Меси, го надмина Роналдо во ЛШ

0
Нов рекорд на Лионел Меси во Лигата на шампионите. Тој беше стрелец на еден гол против Макаби...

Полицијата во Париз co солзавец кон навивачи и деца!

0
За првпат во историјата, финалето во Лигата на шампионите не стартува во предвидениот термин. Домаќинот Париз приреди...

Кан ги смирува фановите на Баерн: Не сме луди да го...

0
Баерн Минхен вчера доживеа болна елиминација во Лигата на шампионите, што е дополнителен шок и за фановите...

ВИДЕО / Сити со нерешен резултат обезбеди четвртфинале

0
Манчестер Сити обезбеди пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите, елиминирајќи го Спортинг. Иако вториот меч заврши...