таг: шампионат

Формула 1 ќе забрани користење ДРС во квалификациите?

0
Најавена е уште една новина во Светскиот шампионат во Формула 1. Светската автомобилска организација (ФИА) има намера да го забрани отворањето на задното...

ВИДЕО: Цепелинот на Периќ и Прце најубав погодок на првиот ден...

0
Европскиот шампионат во Словачка и Унгарија започна со одигрување на девет меча на првиот ден. Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави најдобрите...

Шоуто може да почне – Македонија 11. пат по ред е...

0
Се е подготвено за стартот на европскиот шампионат во ракомет, што денеска почнува во Унгарија и Словачка. За нас најважно, Македонија го одржа...

Денеска на програма е последното коло од полусезоната во ПМФЛ

0
Во последното коло од есенскиот дел од македонскиот шампионат, денес ќе се одиграат пет натпревари, откако вчера со сигурна победа Брегалница славеше на...

Легендарниот Франк Вилијамс почина на 79 години

0
Легендарниот Франк Вилијамс, познат како тимски шеф во Формула 1 шампионат почина денеска на 79 годишна возраст. Најдолговечниот тимски шеф...

Дејан и Венцислав Недеви одликувани со највисоки признанија на ЕТКФ за...

0
Венцислав и Дејан Недев на свеченото отварање на ЕТКФ Европскиот шампионат во традиционално карате во Белград, Србија беа одлукувани со највисоко спортско признание...

ПСЖ му дозволи на Икарди да ги „реши“ семејните проблеми

0
Водечкиот во Францускиот шампионат екипата на ПСЖ, во неделата објави дека аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди го пропуштил тренингот поради „семејни причини“. Соопштението...

ВИДЕО: Севиља рутински го совлада Елче

0
Севиља победи на домашниот шампионат, откако во единствениот натпревар во Примера на рутински начин славеше над Елче,...