fbpx

таг: шампионатот

Задолжителна вакцинација во Формула 1

0
Сите инволвирани во Формула 1 шампионатот во новата сезона ќе мора да бидат вакцинирани и нема да има можност за ослободување од оваа...

Верстапен: Конечно малку среќа и за мене

0
Сезоната во Формула 1 шампионатот донесе драматичен финиш, каде шампион стана возачот на Ред Бул Макс Верстапен. Луис Хамилтон водеше цела трка...

Луси Хамилтон победи на трката за ГН на Катар

0
Актуелниот првак во Формула 1 шампионатот Луис Хамилтон е победник на 20-та трка во што се возеше за Големата Награда на Катар. ...