таг: Шалке

ВИДЕО: Хаос во Германија, Шалке испадна од лигата, навивачите ги бркаа...

0
Шалке дефинитивно испаѓа од Бундеслигата. Еден од најголемите германски тимови не успеа да собере доволно бодови, па...

Шалке плови кон Цвајта, еден од лидерите на клубот го напушта...

0
Шалке 04 исплови во испаѓање од Бундеслигата. Неверојатна е ситуацијата за овој тим, навивачите се...

Тасманија Берлин: Шалке да не го чепка нашиот рекорд

0
Седумкратниот германски фудбалски првак Шалке 04 викендов со евентуален пораз или нерешено ќе го израмни неславниот рекорд во Бундеслигата од 31 натпревари без...

Шалке без триумф 28 натпревари во низа, се поблиску до неславниот...

0
Прославениот германски фудбалски клуб Шалке 04 остана без победа и во 28-от бундеслигашки натпревар во серија, откако вечерва го загуби мечот од 12....