fbpx

таг: Чурлинов

Дарко Чурлинов постигна гол за Шалке во победата над Нирнберг (ВИДЕО

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец, Дарко Чурлинов по подолг период надвор од терените поради повреда, се врати во дерсот на Шалке 04 и го одигра...

Повредата на Чурлинов е сериозна

0
Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов се повреди на средбата со Исланд во мундијалските квалификации, беше заменет во 63 минута откако се пожали на повреда...

Малер за Македонецот од Штутгарт, ќе мора на операција

0
Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ќе биде извесен период надвор од зелените терени. Тој заработи повреда на вчерашниот...