таг: ЧопоМотинг

Чопо-Мотинг потпиша нов договор со Баерн

0
Камерунскиот репрезентативец Ерик Максим Чопо-Мотинг ќе остане во Баерн. Чопо-Мотинг се приклучи на германскиот шампион минатото лето како слободен агент откако му...