fbpx

таг: „Чкембари“

„Чкембари“ со ултиматум до градоначалничката Петровска: Уште утре слушате апел, штетата...

0
Навивачката група „Чкембари“ од Битола по последните случувања во Пелистер испратија и ултиматум до актуелната власт во Битола која многу ветуваше во предизборниот...

И Чкембарите во Кавадарци: „Среќен 30-ти роденден браќа“

0
Навивачката група „Чкембари“ од Битола вчера беше дел од големиот спектакл кој се случуваше во Кавадарци. Со транспарент на кој пишува „Среќен...