fbpx

таг: Чеферин

Чеферин: Подготвен сум да разговарам со бунтовничките клубови

0
Претседателот на УЕФА Александар Чеферин повторнo се врати на темата Суперлигата, не напуштајќи ги острите тонови: ...

Чеферин: Крајот на Суперлигата е најголемата победа во 2021 година

0
Првиот човек на Европската куќа на фудбалот (УЕФА), Александер Чеферин ја користи секоја прилика за да го изрази своето задоволство од пропаѓањето на...

Чеферин: Го видов распоредот на Суперлигата, беше смешно, само Реал Мадрид...

0
Претседателот на УЕФА Александар Чеферин тврди дека го видел распоредот на Суперлигата и како што вели изгледал...

УЕФА разгледува можност за одржување на ЕП со еден домаќин

0
Претседателот на УЕФА Александар Чеферин разгледува одржување на претстојното Европско првенство (ЕП) во една, наместо во 12 држави, како што првично е планирано....

Чеферин: Македонија ме изненади, една мала земја доби шанса да се...

0
Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин во интервјуто за српскиот „Информер“ зборуваше за големиот успех на македонската А репрезентација на Европското првенство кое...

Чеферин: Пласманот на македонската репрезентација на ЕП е шанса за промоција...

0
Претседателот на УЕФА Александар Чеферин рече дека е пријатно изненаден од пласманот на македонската репрезентација на претстојното Европско фудбалско првенство (ЕП), оценувајќи дека...