fbpx

таг: Четиринаесеткратниот

Дакар 2022 година: Петерансел заостанува 23 часа од водечките по несреќата...

0
Четиринаесеткратниот победник на релито Дакар, Стефан Петерансел веќе отпадна од борбата за високи позиции. Пилотот на Ауди доживеа незгода на првата етапа...