fbpx

таг: четвртфиналните

Куп, Шкупи или Шкендија во полуфинале?

0
Денеска ќе се одиграат четвртфиналните срдеби од Купот на Македонија, додека дербите се игра во Чаир. Ждрепката сакаше уште во оваа фаза да...

Утре се играат четвртфиналните натпревари во фудбалскиот куп на Македонија

0
Утре се играат четвртфиналните натпревари во фудбалскиот куп на Македонија. Актуелниот шампион Шкендија за противник ќе ја...

Познати паровите од четвртфиналето на Карабао Купот

0
Денес беа извлечени четвртфиналните парови од Карабао Купот на Англија. Најзвучен дуел е оној на лондонските ривали Тотенхем и Вест Хем Арсенал...