таг: четвртфиналната

Традицијата: Кога на Хрватска и судат англичани, средбата завршува нерешено

0
Бразил и Хрватска од 16 часот ќе ја отворат четвртфиналната фаза на 22. Светско првенство во фудбал....

Вимблдон ги менува правилата на турнирот поради Рафаел Надал?

0
Шпанскиот тенисер се повреди за време на четвртфиналната пресметка со Тејлро Фриц, но и покрај големите болки...