таг: четвртфиналисти

Познати шест репрезентации кои се пласираа во четвртфиналето на СП ...

0
Познати се шест од осум четвртфиналисти на СП во ракомет во женска конкуренција. Со одигрувањето на натпреварите од второто коло од Главната рунда...

Баерн Минхен и Челзи последни четвртфиналисти во ЛШ

0
Познати се сите четвртфиналисти во фудбалската Лига на шампиони (ЛШ), откако пласман меѓу осумте најдобри екипи вечерва обезбедија Баерн...