fbpx

таг: четвртфиналето

Бразил победник во “Катар 2022”, финале со Португалија

0
Светското првенство во Катар дојде до четвртфиналето. Борбата за место меѓу најдобрите четири селекции во светот ќе започне во петок. Бразил и натаму...

ВИДЕО / Сити со нерешен резултат обезбеди четвртфинале

0
Манчестер Сити обезбеди пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите, елиминирајќи го Спортинг. Иако вториот меч заврши...

ВИДЕО / Славија Прага и Витезе, во четвртфиналето

0
Одредени се екипите кои ќе играат во четвртфиналето на Конференциската лига. По Бодо / Глимт, ПСВ, Партизан,...

Шаповалов: Погрешив кога на судијата му реков дека е корумпиран, но...

0
Канаѓанецот Денис Шаповалов по поразот од Рафаел Надал во четвртфиналето на Австралија опен 2:3 гокоментираше конфликтот со судијата. – Погрешно се изразив...

Чешка жали: Данска во полуфиналето на ЕУРО!

0
Третиот дуел од четвртфиналето на ЕУРО во Баку го одиграа репрезентациите на Чешка и Данска, а конечниот резултат гласеше 1: 2 за Данска....

Гвардиола: Ќе се „бориме“ во Дортмунд

0
Во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите, Манчестер Сити на домашен терен ја совлада Борусија...

„Редсите“ немаа своја вечер: Реал има „сериозна“ предност пред реваншот

0
Во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите, Реал Мадрид го совлада Ливерпул со 3:1. ...

Салах го игнорираше Рамос кога го допре по рамото што го...

0
Ждрепката за четвртфиналето во Лигата на шампионите се одржа во петокот, а во центарот на вниманието беше...