таг: Червар

Червар: Патуваме со оклопни возила, како да одиме во војна

0
Лино Червар со Хрватска на Мундијалот во Египет стартуваше со нерешен резултат против Јапонија, средбата заврши 29-29, ова е големо изненадување во Египет....

Червар: Роналдо е победник, Меси е губитник!

0
Лино Червар се надева дека со олимписки медал ќе се прости од клупата на репрезентацијата на Хрватска. „Коцкестите“, овој месец ќе настапат на...