таг: Челси

Челси, 170 милиони фунти за ангажман на тројца играчи?

0
Челси ова лето останаа без Нголо Канте, Матео Ковачиќ, Рубен Лофтус Чик и Мејсон Маунт,...

Пулишиќ веќе избрал меѓу Милан и Олимпик Лион

0
Кристјиан Пулишиќ е следниот на листата на фудбалери на Челси, кои во најскоро време ќе...

Арсенал се договори со Вест Xем за доведување на Деклан Рајс

0
Арсенал го потврдија трансферот на напаѓачот на Челси, Каи Хаверц и во исто време постигнаа...

Негативен рекорд на Лампард на клупата на Челзи

0
Менаџерот на Челси, Френк Лампард, стана првиот англиски тренер кој загубил десет последователни натпревари на...

Потер веднаш одбил понуда од Лестер

0
Грем Потер неславно ја заврши седму месечната авантура во Челси. Потер, по серијата лоши резултати,...

Челси се обидува да потпише со трансферната цел на Ливерпул

0
Челси ќе се обиде да му го грабне португалскиот интернационалец Матеус Нуњеш на Ливерпул, пренесуваат медиумите во...

Ливерпул е заинтересиран за играчот од средниот ред на Челси

0
Ливерпул е заинтересиран за играчот од средниот ред на Челси, Мејсон Маунт. Англискиот интернационалец има договор со...

Челси после Мудрик, тргнува и по тандемот на Брајтон

0
Челси го доведе Михаило Мудрик во трансфер вреден 100 милиони евра, но веднаш се насочува кон други...

Њукасл е заинтересиран за напаѓачот на Интер

0
29-годишниот Белгиец оваа сезона е на позајмица од Челси во Интер, со што го одбележа вториот ангажман...

Челси експресно ќе го назначи новиот менаџер, а доаѓа од –...

0
Англискиот премиерлигаш Челси брзо ќе ја изврши промената на менаџерската позиција. Еден ден по разделбата со Томас...