fbpx

таг: Челзи

Тухел по триумфот над Јувентус: Не смее да не зафати еуфорија

0
Тренерот на Челзи, Томас Тухел, побара од своите фудбалери да останат „приземјени“ по убедливата победа над Јувентус со 4:0 остварена синоќа на домашен...

Јувентус го претрпе најголемиот пораз во ЛШ во последните 63 години

0
Јувентус синоќа загуби на гостувањето кај Челзи со 4:0 во натпреварот од 5. коло во Лигата на шампионите. Торинскиот клуб го претрпе најголемиот...

Тухел: Спојување на Лукаку и Халанд? Тоа би било фантастично…

0
Томас Тухел направи одлична работа во Челзи, откако пристигна на клупата на премиерлигашот минатата сезона. Успеа да ја освои титулата во Лигата на...

Тухел потврди за интересот на Челзи за Халанд

0
Тренерот на Челзи, Томас Тухел, го потврди интересот на лондонскиот клуб за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд. -Разговаравме за Ерлинг неколку...

Тухел: Лукаку е психички заморен

0
Тренерот на Челзи, Томас Тухел, објасни што се крие зад едномесечната криза во која западна неговиот прв напаѓач и стрелец Ромелу Лукаку. ...

Вернер: Ги игнорирав критиките, ако постојано размислувам за нив, нема да...

0
Напаѓачот на Челзи, Тимо Вернер зборуваше за неговиот однос кон критиките. Фудбалерот пред три дена постигна два гола за Германија во триумфот...

Потребни пари за Халанд: Челзи го продава напаѓачот на Арсенал?

0
Напаѓачот на Челзи, Тами Абрахам, би можел да ја продолжи кариерата во градскиот ривал Арсенал, тврдат островските медиуми. „Сините“ наводно го...

ВИДЕО: Тухел влезе во соблекувалната, а потоа настана хаос

0
Челзи е првак на Европа. Ја осови Лигата на шампионите, иако беше аутсајдер против Манчестер Сити. Сепак, се чини дека најголема заслуга има...

Едуард Менди нов рекордер во Лигата на шампионите

0
Челзи е европски шампион за сезоната 2020/2021. Сините го совладаа Манчестер Сити во финалето во Порто со голот на Каи Хаверц од...

Лампард влезе во „Куќата на славните“ на Премиер лигата

0
Поранешниот фудбалер и тренер на Челзи, Френк Лампард, стана член на „Куќата на славните“ на Премиер лигата. На 609 натпревари во...