таг: чартерлет

Македонија утре го започнува осмиот Мундијал

0
Македонската ракометна машка репрезентација со специјален чартер-лет летнa кон Краков, каде што утре ќе го почне настапот...

Ракометарите пристигнаа во Дебрецин (ФОТО)

0
Македонските ракометни репрезентативци со чартер-лет од Скопје попладнево пристигнаа во Дебрецин пред стартот на ЕП 2022 година/ Проблемите со коронавирусот на неколку...