таг: Чалханоглу

Неочекуван пресврт во Милан со договорот на Хакан Чалханоглу

0
Турскиот репрезентативец Хакан Чалханоглу (27) одлучи да ја продолжи соработката со Милан. На претходните состаноци немаше договор меѓу неговиот менаџер Гордон Стипиќ...

Чалханоглу на чекор до потпис за Јувентус?

0
Договорот на Хакан Чалханоглу со Милан истекува во јуни, а засега нема договор за продолжување на соработката....