fbpx

таг: „црвеноцрни“

Шкендија ќе тестира со Динамо Киев во Анталија

0
Денеска тетовските „црвено-црни“ го објавија распоредот на пријателски натпревари во турската Анталија пред продолжението од сезоната 2020/2021. Шкендија најави...

Рубин Хебај е првото зимско засилување на Шкендија

0
Денеска тетовските „црвено-црни“ го промовираа новото зимско засилување пред стартот на вториот дел од сезоната, станува збор за 22-годишниот Рубин Хебај. ...