fbpx

таг: „Црвеноцрните“

Храбар меч на Вардар, но Кил се радуваше на победата

0
Македонскиот ракометен шампион Вардар не разочара. Црвено-црните беа рамноправен противник во најголемиот дел од мечот против Кил , но на крајот загубија со...

Вардарци победнички тргнаа во 2021 година

0
„Црвено-црните“ со 25:21 ја совладаа Војводина во својот прв натпревар од СЕХА лигата оваа сезона. Ракометарите на Вардар со победа...