таг: „црвеножолтите“

Кошаркарите заминаа за Киев

0
Македонската машка кошаркарска репрезентација замина за Киев каде „црвено-жолтите“ ги очекува натпревар со Украина во второто коло од квалификациите за Светското првенство 2023....