таг: Хулен

Севиља го продолжи договорот со главниот тренер Лопетеги

0
Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги потпиша нов договор со клубот од Андалузија до 2024 година. Претходниот договор важеше до 2022 година, објавено е...