таг: Хрватот

Управата на Киелце му понуди нов договор на Карачиќ

0
Поранешниот ракометар на Вардар, Хрватот Игор Карачиќ ја одработува третата година од договорот со полскиот шампион Киелце. Претседателот на клубот Бертус Сервас,...

Славен Билиќ нов тренер на кинескиот прволигаш Пекинг Гуан

0
Хрватот Славен Билиќ е нов тренер на Пекинг Гуан, објави денеска кинескиот фудбалски прволигаш. Билиќ најде нов тренерски ангажман само три недели...

Реал Мадрид без Модриќ до крајот на годината

0
Хрватот Лука Модриќ, поради повреда, нема да биде во комбинација да настапи за Реал Мадрид на преостанатите два натпревари на актуелниот шпански првак...