fbpx

таг: Хосеп

Гвардиола пред дуелот со Арсенал: Сити ќе игра против еден од...

0
Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола ги сподели своите очекувања за дербито на 21. коло од англискиот шампионат со Арсенал. – Манчестер...

Гвардиола потврди: Грилиш и Фоден за казна го пропуштија мечот со...

0
Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, потврди дека играчите на тимот Џек Гралиш и Фил Фоден го пропуштија дуелот од 18. коло од...

Гвардиола за победата над ПСЖ: Тоа беше прекрасна вечер за нас

0
Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола им се заблагодари на нави вачите за поддршката по победата синоќа над Пари Сен-Жермен во 5. коло...

Бартомеу: Трансферите на Дембеле и Кутињо во Барселона не ги исполнија...

0
Поранешниот претседател на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу, призна дека трансферите на играчот од средниот ред Филипе Кутињо од Ливерпул и напаѓачот Усман Дембеле...

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

0
Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, откри што очекува од полуфиналниот натпревар во Лигата на шампионите против...

Гвардиола: Агуеро е легенда на Манчестер сити

0
Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола ја коментираше најавата на напаѓачот на „граѓаните“, Серхио Агуеро, за заминување...

Бартомеу пуштен на слобода

0
Поранешниот претседател на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу беше ослободен денес. Бартомеу беше уапсен вчера и...

Како да се уништи гигант за пет години? Бартомеу го знае...

0
Хосеп Марија Бартомеу го презеде претседателското место во Барселона на почетокот на 2014 година и најави големи...

Одложени претседателските избори во Барселона

0
Изборите за наследник на Хосеп Марија Бартомеу беа закажани за 24. јануари, но денеска се одложени поради зголемениот број на заразени лица...